Beyaz Eşya Endüstrisi

Ev aletleri için tüketici beklentileri yüksektir: Kullanıcılar, belirli bir ürünün gün içinde ve gün içerisinde – ve yıllarca sürecek – bir performans göstermesini ister. Güvenilirlik ve enerji verimliliği konusundaki itibarı, ürün satış noktasıdır. Yeni bir ürünün başarısızlığı için olası tüm senaryoların piyasaya çıkmadan önce test edilmesi kritik öneme sahiptir. Beyaz eşya üreticileri bilgisayar destekli modellemeyi, sadece ileriye dönük olmasa da en umut verici olarak algılıyorlar.

Güvenilirlik kral olmasına rağmen, tüketiciler kullanımı daha kolay, daha küçük boyutta fakat kapasiteyi en üst seviyeye çıkaran, daha az enerji tüketen ve daha az gürültü yayan ürünler beklemektedir.

Tasarımcılar simülasyon analizi araçlarını kullanarak alternatifleri değerlendirebilir ve tasarımın erken aşamalarında, değişiklik yapmanın en az maliyetli olduğu durumlarda rafine olabilirler. Fiziksel prototiplere olan ihtiyaç da azaltılarak, daha kısa bir gelişim döngüsü ve piyasaya daha kısa sürede ulaşılır.

Maliyetleri doğrultusunda tutmak, kaliteyi ve güvenilirliği korumak ve sürekli yenilikçiliği sürdürmek kilit iş faktörleridir. MarlaDT Engineering simülasyon ve modelleme araçları, şirketlerin bu tüketici zorluklarını çok çeşitli alt sektörlerde karşılamasına yardımcı olabilir.

Translate »