haberler

HABERLER VE DUYURULAR

 

SHOT Show 2022 18-21 Ocak 2022 tarihlerinde Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenecektir. 

Türk savunma sanayinin yaşadığı büyük dönüşüm, 18-21 Ocak 2022 tarihlerinde Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenecek SHOT Show 2022’de dünyaya duyurulacaktır.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız.

 

AB Tıbbi Cihaz Yönetmeliği(EU Medical Device Regulation) MDR COVID-19 Salgını süresince ertelendi.

5 Mart 2020’de Avrupa Komisyonu (European Commission (EC))’nin MDR’nin başvuru tarihini bir yıl erteleme teklifinde çalışacağına dair çok kısa bir açıklama yaptı. Değişikliklerin detayları ve kapsamı henüz yayınlanmamıştır. MDR Başvuru Tarihini erteleme kararı, AK’nin koronavirüs ve COVID-19’un ortaya çıkmasına yönelik yeni uyumlu standartların benimsenmesi gibi tıbbi cihazlarla ilgili daha fazla eylem kabul ettiği bir zamanda yayınlanacak ve hastaları, sağlık uzmanlarını ve genel olarak vatandaşları korumak için yüksek performanslı cihazları piyasaya sürecek.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız..

 

MarlaDT Engineering’in içinde bulunduğu Çalışma  Ulusal Türk 29. Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi’nde 1.lik Ödülüne Layık Görüldü.

MarlaDT Engineering ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ortak çalışması ile Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği tarafından 22-27 Ekim 2019 tarihinde Belek-Antalya Belek’te düzenlenen Ulusal Türk 29. Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi’nde “Dega Periasetebüler Osteotomisi: Hasta Bazlı Sonlu Elemanlar Analizi Çalışması” adlı çalışma sözlü bildiri dalında BİRİNCİLİK ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız..

MarlaDT Engineering  İYTE’de düzenlenen CreaTECH+ etkinliğine sunum ile katılım sağladı.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, İYTE Gösteri Merkezinde İYTE İnovasyon Topluluğu tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen CreaTECH+ etkinliğinde 05 Mart 2019 tarihinde MarlaDT Engineering Genel Müdürü Eser Pala, “Mühendislik&İnovasyon” sunumu ile konuşmacı olarak  katılmıştır.

 

MarlaDT Engineering Tarafından, Dönmez Debriyaj Çalışanlarına Yönelik  İnovasyon ve Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi gerçekleştirildi.

MarlaDT Engineering olarak İnovasyon(yenileşim) konusunda tecrübeli eğitmen Cahit Günaydın tarafından  13 Şubat  2019 tarihinde, Best Western Premier, Karşıyaka, İZMİR adresinde, Dönmez Debriyaj firması personeline “İnovasyon ve Yeni Ürün Geliştirme Eğitimi” düzenlenmiştir.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız..

 

MarlaDT EGEKOBİDER Kahvaltılı Toplantısında KOSGEB Destekleri Hakkında Bilgi Paylaşımı Yaptı.

EGEKOBİDER tarafından 06 Şubat 2019, Çarşamba Ramada İzmir Kemalpaşa’da düzenlenen Kahvaltılı Toplantı’da MarlaDT Engineering Genel Müdürü Eser Pala KOSGEB Destekleri ile ilgili sunumunu yapmıştır. Sunumda KOSGEB desteklerinden Teknolojik Ürün Destek Programı, Stratejik Ürün Destek Programı, İşbirliği ve Güçbirliği Destek Programı, KOBİGEL Programı ve İşletme Geliştirme Destek Programlarının başvuru süreçleri, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri hakkında genel bilgiler paylaşılmıştır.

Haberin Devamı İçin Tıklayınız..
KOSGEB Destek Programları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapıldı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB) ana hizmet birimi sayısı 6’ya yükseldi. KOSGEB Organlarının Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Haberin Devamı İçin Tıklayınız..

01 Haziran 2018, MarlaDT Engineering Welsim Türkiye Partneri Oldu.

MarlaDT Engineering olarak merkezi Amerika’da bulunan Sonlu Elemanlar Yazılımı konusunda faaliyet gösteren WelSimulation LLC (WelSim) ‘in Türkiye Parteri olduk. Konu ile ilgili detayları aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.  Haberin Devamı…

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı,22-25 Şubat 2018 tarihinde Fuar İzmir’de düzenlecektir.

Online Kayıt için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://www.fitfuar.com/online-davetiye/

Zafer Kalkınma Ajansı Gelişen Kobi Mali Destek Programı  başvuruları başladı..

MANİSA / Yunusemre -Turgutlu- Şehzadeler bölgesinin de dahil olduğu Zafer Kalkınma Ajansı tarafından Gelişen KOBİ Mali Destek Programı başvuruları başlamıştır.Devamı İçin Tıklayınız .

KOSGEB Stratejik Ürün Destek Programı başlıyor..

Kamuoyuna duyurulan ve sizlerle ana başlıklarını paylaştığımız KOSGEB’in 5 Milyon TL‘lik destek veren Stratejik Ürün Destek Programı‘na ilişkin duyuru metni 1 Aralık 2017’de yayımlanmıştır..Devamı İçin  Tıklayınız .

“Sonlu Elemanlar Teorisine Giriş” eğitimimiz başlıyor. 

Karmaşık mühendislik problemlerinin basite indirgenerek kontrol edilebilir parçalarla çözümünü sağlayan sonlu elemanlar metodu pek çok mühendislik uygulamasında kullanılan yaygın ve kullanışlı bir çözüm metodudur. Devamı İçin Tıklayınız.

KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı çağrısı yayınlandı.

Firmanız aşağıdaki maddelerde belirtilen şartlardan birine uyuyor ise Teknoyatırım tam size göre
a)KOSGEB ve diğer kamu kurum ve kuruluşları, kanunla kurulan vakıflar veya uluslararası fonlar tarafından desteklenen ar-ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan….Devamı İçin Tıklayınız.

KOBİGEL – “KOBİ Gelişim Destek Programı” çağrısı yayınlandı.

Amacı KOBİ ve girişimcilerin rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını arttırmak olan KOSGEB(Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından, bu anlayış doğrultusunda, imalat sanayiinde hedeflenen yapısal dönüşümün aktörü olacak KOBİ’ lerin desteklenmesi için KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında “ÜRETİM VE İHRACATTA TEKNOLOJİ SEVİYESİ YÜKSEK, KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLERİN VE KOBİ’LERİN PAYININ ARTTIRILMASI” konulu proje çağrısı yayınlanmıştır.. Devamı için tıklayınız.


“Mühendislikte Ar-Ge Ve İnovasyon Temel Kavramları ” eğitimimize katılabilirsiniz.. ()

Ar-Ge, İnovasyon günümüzde şirketler için kritik bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü Ar-ge projeleri ve projelerdeki inovasyon içeriği, şirketlerin sürekli gelişen, büyüyen ve rekabetin arttığı iş ortamlarına uyum sağlamalarını ve rekabetçi avantaj yakalamalarına yardımcı olmaktadır. Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız..

Teknolojik Ürün Yatırım (Teknoyatırım) Destek Programının Kapsamı Genişletildi.

Teknoyatırım programı ile ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması hedeflenmiş ve kamu kurum ve kuruluşları ile kanunla kurulan vakıflar veya uluslararası fonlar tarafından desteklenen sanayiye yönelik Ar-Ge ve yenilik projeleri sonucunda ortaya çıkan teknolojik ürünler veya özkaynaklar kullanılarak yapılan Ar-Ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan ve patenti alınan teknolojik ürünler ile ilgili Türkiye’de yerleşik gerçek ve tüzel kişilerce gerçekleştirilecek yatırımların desteklenmesi amaçlanmıştır Devamı için tıklayınız.

Sanayinin Geliştirilmesi Ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”  18.6.2017 tarihinde kabul edilerek resmi gazetede yayınlanmıştır.

Kanun kapsamında Organize Sanayi Bölgeleri, Serbest Bölgeler, Sanayi Siteleri, Endüstri Bölgeleri Kanunu ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanununda düzenlemeler yapılmıştır.Devamı için tıklayınız.

Tübitak 1511 Öncelikli Alan Çağrıları Yayınlandı

TUBİTAK a proje sunmak ister misiniz. Tübitak 1511 Öncelikli Alanda toplam 33 çağrı için ön kayıt son tarihi 28 Temmuz 2017, çağrı kapanış tarihi ise 18 Ağustos 2017 olarak belirlenmiştir. Devamı için tıklayınız.

ARGE Mühendisleri İçin “Proje Yönetimine Giriş ” eğitimimiz başlıyor. 

Günümüzde proje yönetimi uzmanlık gerektiren bir disiplin olmuştur. Proje yönetimi eğitimimiz global standartlar çerçevesinde uygulanma yeteneğini artırmak için PMI (Project Management Institute) tarafından proje yönetimi süreci geliştirilmiş  süreci kapsamaktadır. Devamı için tıklayınız.

12 Aralık 2017, Yaşar Üniversitesi  “Mühendislik, İnovasyon ve Girişimcilik” Semineri,İzmir

MarlaDT Engineering tafarından 12 Aralık 2017 tarihinde Yaşar Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi son sınıf öğrencilerine Girişimcilik dersi kapsamında  “Mühendislik, İnovasyon ve Girişimcilik Semineri” gerçekleştirildi. Haberin Devamı…

11 Mayıs 2016, Pamukkale Üniversitesi  “Mühendislik, Arge ve İnovasyon” Paneli,Denizli

Marla DT,  Pamukkale Üniversitesi tarafından 11 Mayıs 2016 tarihinde “AR-GE, İnovasyon ve Teknoloji Transferi” konu başlığı ile düzenlenen  1. Pamukkale Üniversitesi Mühendislik, Arge ve İnovasyon Paneli’ne sunum ile katılım sağlamıştır. Panelde MarlaDT adına Genel Müdürümüz konuşmacı olarak yer almıştır. Haberin Devamı

28 Nisan 2016, Celal Bayar Üniversitesi “Otomotiv Sanayinde Co-Design ve Arge” Paneli,Manisa

Marla DT Celal Bayar Üniversitesi tarafından 28 Nisan 2016 tarihinde “Otomotiv Sanayinde Co-Design ve Arge ” konu başlığı ile düzenlenen 2. Celal Bayar Üniversitesi Arge ve İnovasyon Paneli’ne sunum ile katılım sağlamıştır. Haberin Devamı

Translate »