ZW3D

ZW3D çok güçlü, kullanımı kolay ve uygun maliyetli bir CAD/CAM çözümüdür. Benzersiz Katı Cisim-Yüzey Hibrid Modelleme Teknolojisi, çoklu-nesne dosya yönetimi, güçlü veri alışverişi ve güvenilir ürün doğrulama araçları sayesinde ZW3D tasarım kabiliyetlerinizi ileri bir noktaya taşır. Buna ek olarak, kalıp ve sac metal tasarımı, tersine mühendislik uygulamaları, 2 – 5 eksen frezeleme, tornalama, yüksek hızda işleme ve delik delme startejileri sunar. CAM çözümü; eşsiz Quickmill teknolojisi ile çalışır, otomatik bölge tanıma özelliği, esnek takım yolu editörü ile kullanıcılara yüksek güvenirliğe sahip takım yollarını kolayca çıkarır ve bu sayede üretkenliklerini arttirabilir.Kısaltılmış öğrenim süresi ve tasarımın esnekliğinden faydalanarak ürün tasarım sürecini hızlandırabilirsiniz ve tasarım verimliliğinizi arttırabilirsiniz.

ZW3D ÖZELLİKLER

ZW3D CAD

Şık ve Zarif Kullanıcı Arayüzü,Kolay Tasarım Metodolojisi;
Şık ve zarif kullanıcı arayüzü kullanıcı dostu bir deneyim sağlar ve sık kullanılan komutlar kullanıcının kolay ulaşımı için mantıklı bir şekilde konumlandırılmıştır.
Güçlü Veri Dönüşümüyle M-CAD Tasarım İşbirliği ;
Catia,Nx,Creo,Solidworks,Solid Edge, Inventor, STEP, IGES, DWG,Parasolid, DXF, STL, SAT vb. Formatlardan 3D modellerin direct olarak okunmasına imkan verir.STEP,IGES,STL,Parasolid, SAT, 3D PDF ve Catia formatlarında dosyaları kaydedebilir.

Üretken Modelleme ve Montaj ile Keyifli Tasarım Deneyimi;
Hibrid Modelleme; kullanıcıların, 3D katı, yüzey ve telkafes modelleri ile karma bir yapıda çalışma imkanı sağlayan yenilikçi ve eşsiz bir tasarım yöntemidir.ZW3D BurstTM teknolojisi ile montajdan parçaya veya parçadan montaja tasarımlar dahil olmak üzere her türlü montaj işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirin.

 

Etkili Skeç, Teknik Resim ve Güçlü 2D Dökümantasyonu;
Akıllı sınırlama ve Akıllı ölçülendirme özelliği ile skeçlerinizi daha kolay oluşturabilirsiniz.Teknik resimlerinizde ki standart, detay ve kesit görünüşleri 3D modelle ilişkili olarak otomatik olarak oluşturabilirsiniz.2D sheet manager özelliği ile değişik ebatlardaki çizimlerinizi tek bir ortamda barındırma kolaylığı sağlar.

Çoklu-Nesne Dosya Yönetim

Kullanıcılar, bütün bir projeye ait, parçalar, montaj, teknik resim, CAM planı vb. bütün nesneleri, veri yönetimi verimliliğini arttırmak amacıyla tek bir dosya içinde saklayabilirler. Farklı gereksinimleri karşılamak (büyük montajları yönetebilmek) amacıyla geleneksel tek-nesne dosya yöntemi de aynı şekilde sunulmaktadır.

Benzersiz Katı-Yüzey Hibrid Modelleme Teknolojisi

Tasarımcıların, ZW3D kullanırken bir nesne katı mı veya yüzey mi diye endişe etmelerine gerek kalmamaktadır. Yüzeyler için Boolean işlemlerini katı geometriler ile direkt olarak yapmak mümkündür.Cisim Hibrid Modelleme teknolojisi sayesinde, katı ve yüzey modelleme arasındaki engellerin modelleme tasarımını hızlandırmak adına ortadan kaldırılmasına yardım eder.

Daha İyi Tasarım İşbirliği

Parçalar ve montajlar için farklı standartlarda 2D görünüşleri hızlı bir şekilde oluşturup,ölçülendirebilirsiniz.Catia, NX, Creo, SolidWorks, Solid Edge, Inventor, STEP, IGES, DWG, Parasolid, DXF, STL, SAT vb. formatlardan direkt olarak 3D modelleri ZW3D ile açın STEP, IGES, STL, Parasolid, SAT, 3D PDF ve Catia dosyalarına dönüşüm yapın.

Esnek Kabartma, Biçim Değiştirme ve Sarma İşlemleri

Matris İmgeden yüksek hassaslığa sahip bir yüzeye çabucak kabartma yapın.Esnek biçim değiştirme ve sarma işlemleri için katı, yüzey ve STL verilerini destekler.Üst düzey tasarımlar elde edebilmek için tasarımcılar daha esnek ve yaratıcı olabilirler.

Ürün Doğrulama Araçları

Yüzey ve ürün kalitesini doğrulamak için kalıp açısı ve kalınlık analizi gibi görsel analiz araçları kullanılabilir.Dinamik kesit alma ve çakışma kontrolü parçaların ve montajın doğrulanması için tasarımcılara yardımcıolur.

ZW3D MOLD

Kalıp Hazırlama

Catia, NX, Creo, SolidWorks, Solid Edge, Inventor ve daha birçok benzeri programlardan 3D modelleri direkt olarak ve ayrıca Iges , Step gibi standart formatlarıda okur.Draft analiz aracı, kullanıcıların değişik renk efektleri ile dikey duvarları ve ters açıları kontrol etmelerine olanak verir.Kalınlık analizi ile parçanın üretilebilirliği doğrulanır.

Esnek ve Hızlı Kalıp Ayırma

Katı model, kalıp ayrımı yapmak için bir gereksinim değildir. Katı olmayan geometri,tekliflendirme dönemini kısaltmak amacıyla onarma yapılmadan direkt olarak ayrılabilir.İki yöntem kullanılarak erkek – dişi ayırımı hızlı bir şekilde yapılabilir: Bunlar ; Kalıp ayrım hatlarının çıkartılması veya bölge tanımlama yeteneğinin kullanılması.Çeşitli araçlar, kullanıcılara kalıp ayrım hattını ve kalıp ayrım yüzeyini hızlı bir şekilde oluşturmada yardımcı olur ve verimliliklerini arttırır.

Kalıp Seti ve Standart Parçalar

Standart kalıp seti kütüphanesinde DME, Hasco, LKM, Futaba, Meusburger gibi bir çok belli başlı tedarikçinin ürünleri bulunmaktadır. Birçok standart parça otomatik olarak sunulur ve kalıp üzerine elemanlar yerleştirildiğinde gerekli boşaltma operasyonları otomatik olarak gerçekleştirilir. İsteğe göre özel olarak uyarlanabilir kalıp setleri ve standart parçalar değişik gereksinimleri karşılar.

Elektrot Tasarımı ve 2D Doküman

Kullanımı kolay elektrot hazırlama aracı, karmaşık elektrotlarla başa çıkabilmeniz için size yardımcı olur. Elektrotların otomatik grup olarak resimlendirilebilmesi kalıp tasarım sürecini azaltmak için oldukça yararlıdır.

ZW3D CAM

Hassas ve Kaliteli 2X-3X Frezeleme

Kullanıcılar yüksek Hızlı İşleme dahil olmak üzere 40’dan fazla işleme operasyon türüyle , her çeşit işin üstesinden kolayca gelebilir.3X QuickMill™ takım ömrünü uzatmak ve uniform kesme yükünü sağlamak için ilerleme hızlarını otomatik ayarlar ve minumum havada dolaşma zamanıyla kaba talaş takım yolu yaratır.

İşleme Unsurlarını Tanıma Özelliği

Delik Tanıma- otomatik olarak delikleri tanır ve üretilebilir takım yolları meydana getirir ve böylelikle programlama zamanını %70 oranında kısaltır.Referans Takım veya Referans Operasyon özelliği sayesinde, ZW3D, otomatik olarak önceden işlenmiş alanları tanır ve buna uygun olarak takım yollarını oluşturur.

Esnek ve Etkili Takım Yolu Editörü

Kırpma, Yeniden Düzenleme, Yeniden Birleştirme, Uzat ve Dönüştür gibi araçlarla takım yolunu düzenler. ZW3D takım yolu editörü ile, işleme stratejisi parametre ayarları ve takım yolu yeniden hesaplamaları ile uğraşmadan daha iyi takım yolu ve büyük ölçüde artan işleme verimliliği elde edersiniz.

Tornalama ve 5X Frezeleme

Tornalama, İç ve Dış Kaba İşleme, Son İşlem, Oluk-Yiv Açma, Vida dişi açma veya çekme, Alın tornalama ve Delik delme imkanı verir.5X Frezeleme, çok eksenli işleme için komple çözüm sunar. Üzerinde çalışılan parçanın bütün yüzlerinde tek bir bağlama ile işleme sağlar ve bu sayede kesme zamanı önemli ölçüde azaltılır.

Doğrulama ve Simülasyon

Üç boyutlu kesme doğrulama aracı mevcut işleme sürecini simüle eder ve kalan malzeme analizini yapar ve böylelikle, daha emniyetli, daha güvenilir ve daha etkili bir işleme elde etme imkanı sağlar. Analiz fonksiyonu sayesinde, kullanıcılar kesici takım ve işlenecek ürünler, tabla ve bağlama elemanları vb. arasındaki çarpmayı tespit edebilirler.

Minimum Takım Boyunu Hesaplama

Takım yolu elde edilirken aynı zamanda gerekli olan minimum takım boyunu da hesaplatabilirsiniz. Aynı zamanda yapmış olduğunuz çalışmada kullanmış olduğunuz tüm takımların sıra numaralarını, minimum boylarını, malzemesini v.b. değerleri excel çıktısı olarak alabilirsiniz. Böylelikle tezgah da daha hızlı takımlandırma yapabilirsiniz.

 

ZW3D Brochure 2018 R1

Translate »